Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

26.07.2006   Galeria Plakatu AMS

ikona

Nawiązując do naszego poprzedniego pisma, które przekazaliśmy Państwu podczas XXXI Krajowego Zjazdu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku, przypominamy, że Izba wraz z firmą AMS SA będzie organizatorem 6-tej edycji Galerii Plakatu AMS - otwartego konkursu na najlepszy plakat popularyzujący i promujący transport publiczny, namawiający i wzywający do pozostawienia własnych samochodów w domu i korzystania na co dzień z komunikacji miejskiej.
Wspólna organizacja konkursu ma się przyczynić (na co liczymy) do zwiększenia zainteresowania i popularyzację transportu publicznego w miastach i aglomeracjach, a także pomóc przewoźnikom i organizatorom komunikacji miejskiej dotrzeć, dzięki szerokiej akcji medialnej do szerokiej rzeszy potencjalnych klientów, ukazując problem w nowej i ciekawej artystycznej formie. Mamy prawo tak sądzić również dlatego, że dotychczasowe konkursy organizowane przez AMS S.A. na najlepszy plakat o tematyce społecznej (było dotychczas 5 edycji), wywołały szeroki oddźwięk społeczny i cieszyły się dużą popularnością.
Konkurs w swych założeniach został pomyślany jako artystyczne przedsięwzięcie ukazujące w formie plakatu określony problem społeczny. Przesłane na konkurs prace są poddane ocenie fachowego jury, a najlepsze z nich zostają nagrodzone m.in. w formie zorganizowania ogólnopolskiej kampanii reklamowej w środkach masowego przekazu, prasie, środkach komunikacji publicznej, wydawnictwach, a także na wernisażu pokonkursowym.
Do udziału w konkursie zapraszani są artyści plastycy, w tym również młodzi reprezentanci środowiska, którzy posiadając świeże spojrzenie na otaczający nas świat, często ostrzej niż inni postrzegają jego problemy.

Wzorem poprzednich edycji obok tematu opisującego cel i założenia konkursu pojawi się hasło, które w krótki i chwytliwy sposób ma zachęcić do korzystania z transportu publicznego.
Chcielibyśmy prosić Państwa o włączenie się (we wstępnym etapie przygotowań konkursu) do wyboru właśnie tego hasła prosząc o wybór i zaznaczenie jednego z nich - tego, które Państwa zdaniem najlepiej nadaje się na promocję 6-tej edycji Galerii Plakatu AMS.
W załączonej ankiecie przedstawiamy Państwu propozycję 5 haseł, z których prosimy zaznaczyć jedno i odesłać zwrotnie do dnia 15 września br, na adres Izby.
Ogłoszenie wyników ankiety, a tym samym wybranie hasła konkursowego zostanie oficjalnie ogłoszone podczas październikowego spotkania w Kielcach.

Serdecznie zapraszamy do głosowaniaZobacz/wyślij komentarze (0)koperta