Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

31.05-1.06.2007   Komisja Zasilania IGKM, Targanice (Chrzanów)

ikona

W dniach 31.05 i 1.06br. odbyło się, zorganizowane wspólnie z firmą KROMISS-BIS Sp. z o.o. z Częstochowy kolejne posiedzenie Komisji Zasilania IGKM.

Obrady komisji przeprowadzone zostały w znajdującym się miedzy Żywcem a Andrychowem Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym "KOCIERZ", gdzie również zakwaterowani byli uczestnicy spotkania, których było 68 (nie licząc organizatorów).

Organizatorzy Komisji zabezpieczyli bogaty program merytoryczny, a także ciekawe pokazy i wycieczki techniczne, w tym m.in. zwiedzanie należącego do firmy KROMISS-BIS zakładu produkującego słupy trakcyjne, energetyczne i oświetleniowe, a także sąsiadującą i ściśle współpracującą z tym właśnie zakładem Ocynkownię Śląsk w Chrzanowie. Dodatkową atrakcją programu technicznego był pokaz łamania słupa trakcyjnego, co później stanowiło podstawę do dyskusji na temat samej wytrzymałości słupów, jak i trendów preferowanych przez projektantów i architektów zajmujących się infrastrukturą miejską i jej projektowaniem.

Jednym z pierwszych punktów obrad były wybory przewodniczącego komisji na nową kadencję, w uwagi na to, że jej dotychczasowy przewodniczący Antoni Grzegorzewski przeszedł na emeryturę, a tym samy przestał pełnić funkcję przewodniczącego Komisji.

W wyborach przeprowadzonych zgodnie z regulaminem Komisji Branżowych wybrano na funkcję przewodniczącego komisji Pana Konrada Bitnera - Kierownika Zakładu Energetyki Trakcyjnej i Torów w Tramwajach Warszawskich Sp. z o.o. Był on jedynym zgłoszonym kandydatem na to stanowisko, a jego wybór został dokonany (prawie jednogłośnie przy jednym głosie - samego zainteresowanego - wstrzymującym się) przez 27 obecnych na sali przedstawicieli firm (członków Izby).

Podczas obrad Komisji zaprezentowano w dwudniowej sesji następujące referaty i prezentacje:

  • Oferta dla komunikacji tramwajowej - Elektroline a.s.,
  • Nowe rozwiązania dla podstacji trakcyjnych - GE Power Controls S.A.,
  • Rozdzielnica SN typu multiCell wyposażona w wyłącznik próżniowy typu VC-1 oraz zabezpieczenia serii MUZ - JM - TRONIC Sp. z o.o.,
  • PAS-CZAT - modernizacja automatyki rozdzielni prądu stałego - ELESTER-PKP Sp. z o.o.
  • Nowoczesne konstrukcje tramwajowych napędów zwrotnicowych oraz systemy sterowania ruchem tramwajowym - TENS Sp. z o.o.,

Ponadto uczestnicy Komisji zwiedzili w ramach wycieczki technicznej: Zakład Produkcyjny słupów trakcyjnych w Chrzanowie oraz Ocynkownię Śląsk, a także w drugim dniu komisji tramwajową podstację zasilającą "Bracka", należącą do Tramwajów Śląskich S.A2007-03-28 08:46:16 Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta