Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

19.06.2007   Nowelizacja Ustawy o czasie pracy kierowców

ikona

Spotkanie konsultacyjno-informacyjne organizowane przez IGKM na temat znowelizowanej Ustawy o czasie pracy kierowców spotkało się z bardzo dużym zainteresowanie ze strony przedsiębiorstw komunikacyjnych (uczestniczyło 166 osób z 73 firm).

W programie szkolenia które prowadzili autorzy rządowego projektu ustawy z Departamentu Dróg Transportu Drogowego Ministerstwa Transportu pojawiło się cały szereg wątpliwości co do sposobu interpretacji poszczególnych zapisów Ustawy.
Z uwagi na stopień szczegółowości zadawanych pytań i ich liczbę, prowadzący spotkanie nie byli w stanie udzielić wyczerpujących odpowiedzi tym bardziej, że sami mieli wątpliwości co do interpretacji poszczególnych zapisów ustawy. W tej sytuacji uzgodniono, że osoby które nie uzyskały satysfakcjonującej odpowiedzi na postawione pytania i nadal posiadają wątpliwości co do określonych zapisów Ustawy, prześlą je na piśmie do Izby, która pogrupuje je tematycznie, i przekaże do Ministerstwa Transportu celem uzyskania ostatecznej i szczegółowej interpretacji.
Zestawienie Pytań i odpowiedzi Izba udostępni wszystkim zainteresowanym na swojej stronie internetowej i w Biuletynie Informacyjnym IGKM.
Z przeprowadzonej dyskusji wynikało, że obecna Ustawa w wielu swych zapisach jest nadal niejasna, często niespójna i budząca wątpliwości w interpretacjach, szczególnie w odniesieniu do specyficznych warunków występujących w komunikacji miejskiej. Uznano więc, że zachodzi konieczność dokonania kolejnej nowelizacji omawianej Ustawy, która te problemy pomoże rozwiązać. Ze strony Ministerstwa Transportu jest wola dokonania takich zmian.

Wkrótce udostępniona zostanie lista zapytań dotyczących nowelizacji. Konsultacje w tej sprawie dokonywane były poprzez naszą stronę internetową, a także drogą korespondencyjną.

Ocena

+ -
-11


 Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta