Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

19.06.2007   Nowelizacja Ustawy o czasie pracy kierowców

ikona

Spotkanie konsultacyjno-informacyjne organizowane przez IGKM na temat znowelizowanej Ustawy o czasie pracy kierowców spotkało się z bardzo dużym zainteresowanie ze strony przedsiębiorstw komunikacyjnych (uczestniczyło 166 osób z 73 firm).

W programie szkolenia które prowadzili autorzy rządowego projektu ustawy z Departamentu Dróg Transportu Drogowego Ministerstwa Transportu pojawiło się cały szereg wątpliwości co do sposobu interpretacji poszczególnych zapisów Ustawy.
Z uwagi na stopień szczegółowości zadawanych pytań i ich liczbę, prowadzący spotkanie nie byli w stanie udzielić wyczerpujących odpowiedzi tym bardziej, że sami mieli wątpliwości co do interpretacji poszczególnych zapisów ustawy. W tej sytuacji uzgodniono, że osoby które nie uzyskały satysfakcjonującej odpowiedzi na postawione pytania i nadal posiadają wątpliwości co do określonych zapisów Ustawy, prześlą je na piśmie do Izby, która pogrupuje je tematycznie, i przekaże do Ministerstwa Transportu celem uzyskania ostatecznej i szczegółowej interpretacji.
Zestawienie Pytań i odpowiedzi Izba udostępni wszystkim zainteresowanym na swojej stronie internetowej i w Biuletynie Informacyjnym IGKM.
Z przeprowadzonej dyskusji wynikało, że obecna Ustawa w wielu swych zapisach jest nadal niejasna, często niespójna i budząca wątpliwości w interpretacjach, szczególnie w odniesieniu do specyficznych warunków występujących w komunikacji miejskiej. Uznano więc, że zachodzi konieczność dokonania kolejnej nowelizacji omawianej Ustawy, która te problemy pomoże rozwiązać. Ze strony Ministerstwa Transportu jest wola dokonania takich zmian.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa o przesyłanie do Izby - w terminie do dnia 10 lipca br - pytań tak do obecnie obowiązującej wersji Ustawy o czasie pracy kierowców jak i sugestii i propozycji zmian do jej przyszłej nowelizacji.

Konsultacje w tej sprawie proponujemy dokonywać poprzez naszą stronę internetową, a także drogą korespondencyjną.

Ocena

+ -
-11


 Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta