Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

18-20.09.2007   Komisja BHP IGKM, Kielce (Cedzyna k/Kielc).

ikona

W dniach 18-20 września br. odbyło się w Cedzynie k/Kielc kolejne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Pracy IGKM, którego organizatorem było Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Kielcach.
W obradach uczestniczyło 39 osob z 30 firm. W trakcie spotkania przedstawiono następujące referaty i prezentacje:

  • Omówienie projektu rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.
  • Referat dr n. med. Jadwigi Siedleckiej pracownika Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi "Ocena częstości występowania wybranych chorób związanych z pracą w grupie kierujących pojazdami komunikacji miejskiej".
  • Przedstawienie tematu budowy nowego aktu prawnego w randze ustawy skupiającego w sobie przepisy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
  • Występowanie hałasu infradźwiękowego w autobusach komunikacji miejskiej -wystąpienie przedstawiciela firmy SVANTEK.
  • Omówienie Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu prac, przy których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby w kontekście odpowiedzi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 5 stycznia 2007r.

W drugim dniu spotkania ( po południu), jego uczestnicy zwiedzili jaskinię "Raj". Trzeci dzień przeznaczony był na zwiedzanie V Międzynarodowych Targów Lokalnego Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta