Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

9-10.09.2005   Ogólnopolski konkurs sprawnościowy kierowców komunikacji miejskiej, Poznań

ikona

W dniach 9-10.09.2005r odbył się w Poznaniu, Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej dla najlepszego kierowcy autobusowego w komunikacji miejskiej w 2005 roku, zorganizowany wspólnie przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. Konkurs był jedną z imprez towarzyszących obchodom Jubileuszu 125 lecia komunikacji miejskiej w tym mieście.

Uczestnicy konkursu wyłonieni zostali z grona kierowców przedsiębiorstw komunikacyjnych z całej Polski, a ich wybór odbył się w wyniku wewnętrznych eliminacji przeprowadzonych w przedsiębiorstwach. Warunkami udziału w konkursie, stawianymi przez organizatorów było,
aby kandydaci byli zatrudnieni na pełnym etacie w przedsiębiorstwie komunikacji miejskiej przez okres co najmniej 1 roku, oraz nie byli w okresie ostatnich 12 miesięcy ukarani karą regulaminową z tytułu naruszenia wewnętrznych przepisów w przedsiębiorstwie lub mandatem karnym z tytułu naruszenia przepisów prawa.

Uczestnicy konkursu podczas półfinałów i finałów rozwiązywali test sprawdzający ze znajomości: prawa o ruchu drogowym, zagadnień bhp, ustawy o transporcie drogowym itp.
W ścisłym finale uczestnicy wykonywali dodatkowo zadania sprawnościowe związane z
techniką kierowania autobusem. W półfinałach wzięło udział 56 zawodników, reprezentujących 27 firm komunikacji miejskiej.

Poniżej prezentujemy nazwiska zwycięzców konkursu:

Zwycięzcą konkursu, a tym samym zdobywcą Pucharu oraz tytułu "Najlepszego kierowcy w komunikacji miejskiej za 2005 rok" został - Ireneusz Tausz z MZK Piła.
Zwycięzca zdobył główną nagrodę konkursu (5.000 zł) ufundowaną przez głównego sponsora imprezy, firmę MAN-STAR TRUCKS Sp. z o.o. z siedzibą w Wolicy.
Ponadto pan Ireneusz zdobył nagrodę dodatkową: "dla najlepszego na placu manewrowym" podczas zmagań finałowych. Nagrodą tą był telewizor PANASONIC - 29", ufundowany przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Drugie miejsce w konkursie zajął - Leszek Wichłacz z MPK Poznań.
Zawodnik ten otrzymał nagrodę (4.000 zł) ufundowaną również przez firmę MAN-STAR TRUCKS Sp. z o.o.

Trzecie miejsce zajął - Robert Junitz z MPK Wrocław.
Nagrodą za zajęcie 3-go miejsca było (3.000 zł) - nagroda ufundowaną przez firmę MAN-STAR TRUCKS Sp. z o.o.

Kolejne miejsca w ścisłym finale konkursu zajęli:

4. Mirosław Matuszak z MPK Inowrocław,
5. Marek Matys z KPK Białystok,
6. Zenon Jobski z MPK Olsztyn,
7. Józef Seifert z MPK Poznań,
8. Marek Kobus z MZA Warszawa,
9. Andrzej Jankowiak z MPK Poznań,
10. Mariusz Podsiedlik z MZA Warszawa

Pozostałe miejsca w finale zajęli:
11. Wiesław Jabłoński z MZK Zielona Góra,
12. Tomasz Miciak z MZK Opole,
13. Bogdan Mehring z MZK Wejherowo,
14. Andrzej Wszoła z MZK Zamość,
15. Dariusz Dawidow z MPK Wrocław,
16. Waldemar Wyrwał z MZK Zielona Góra,
17. Waldemar Stefaniak z MPK Łódź,
18. Robert Lachman z MPK Kraków,
19. Kazimierz Berndt z PW TRANSKOM Koziegłowy,
20. Witold Jaskulski z ZKM CONNEX Tczew,
21. Ryszard Stachurski z MPK Łódź.

Zespół sędziowski składał się z etatowych pracowników Wojewódzkiego Ośrodka
Ruchu Drogowego w Poznaniu oraz KM Policji, którzy pracując całkowicie społecznie, przeprowadzili wszystkie konkurencje, sędziowali, obliczali wyniki.

Główny sponsor Konkursu, firma MAN-STAR TRUCKS Sp. z o.o. z Wolicy, obok ufundowania 3-ch głównych nagród dla zwycięzców zorganizowała również dla wszystkich zawodników przybyłych do Poznania, atrakcyjną wycieczkę techniczną po Centrum Serwisowym oraz fabryce autobusów MAN w Sadach. Podczas pobytu w Sadach, poza możliwością zwiedzenia fabryki i zapoznania się z najnowszymi technologiami stosowanymi w koncernie MAN, zorganizowano (w formie konkursu) przejazdy najnowszymi ciężarówkami MANa. Główny sponsor zorganizował również piknik po uroczystościach a dla wszystkich uczestników przygotował jednolite, okolicznościowych koszulki i czapki.
Obok głównego sponsora, również wiele innych firm udzieliło swego wsparcia w uświetnieniu imprezy, tak w formie finansowej jak i poprzez ufundowanie nagród lub upominków dla uczestników konkursu. Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta