Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

22.09.2008   "Zamień Wóz na Bus" - 2008

ikona

W dniu 22.09.2008 (poniedziałek) planowana jest w Warszawie centralna konferencja prasowa, na której dokonane zostanie podsumowanie przeprowadzonych przez poszczególne miasta i przedsiębiorstwa komunikacyjne lokalnych działań w ramach ogólnopolskiej akcji "Zamień Bus na Wóz - 2008", związanej z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu oraz Europejskim dniem Bez Samochodu.
Konferencja pasowa będzie skierowana do grupy dziennikarzy ogólnokrajowych specjalizujących się w tematyce gospodarczej oraz ochrony środowiska.

Podczas konferencji prasowej w Warszawie przewidujemy oprócz podsumowania akcji również dyskusję oraz próbę odpowiedzi na pytania zawarte w Zielonej Księdze Unii Europejskiej pt. "w kierunku nowej mobilności w mieście". Pytania te to m.in.

  • w jaki sposób można podnieść jakość transportu zbiorowego w miastach europejskich?
  • czy należy zachęcać do wyznaczania wydzielonych pasów ruchu dla transportu zbiorowego?
  • jak istniejące instrumenty ekonomiczne, szczególnie instrumenty rynkowe, mogłyby wspierać ekologiczny i energooszczędny transport miejski?
  • jaką w okresie długoterminowym wartość dodaną mogłoby przynieść celowe dofinansowanie ekologicznego i energooszczędnego transportu miejskiego?

Więcej szczegółów dotyczących akcji "Zamień Wóz na Bus - 2008" można znaleźć na stronie IGKM w zakładce o tym samym tytule.

Koordynatorem akcji oraz organizatorem konferencji prasowej w Izbie jest Pan Marcin Żabicki, tel. (0-22) 848 21 72, mzabicki.gif. Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta