Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

15.09.2009   Konferencja IGKM pt. "Publiczny transport zbiorowy w świetle prawa krajowego i unijnego", Kielce

ikona

Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 września br. w Kielcach organizujemy, wspólnie z Targami Kielce Sp. z o.o., UITP oraz Kancelarią Prawną Wierciński, Kwieciński, Baehr Sp. k., konferencję pod hasłem:
"Publiczny transport zbiorowy w świetle prawa krajowego i unijnego".

Konferencja odbędzie się w dniu poprzedzającym VII edycję Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, odbywających się w dniach 16-18 września 2009 roku.

Celem Konferencji będzie zapoznanie ze szczegółami zapisów długo oczekiwanego i szeroko konsultowanego, również przez nasze środowisko, projektu Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, który jest konsekwencją wprowadzenia Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1370/2007 z dnia 23 października 2007 r. dotyczącego usług publicznych w zakresie kolejowego i drogowego transportu pasażerskiego. Rozporządzenie WE, Ustawa wraz z rozporządzeniami wykonawczymi i wytycznymi stanowić będzie uzupełniającą się całość, regulując kompleksowo rynek usług komunikacji publicznej w całej Unii Europejskiej. Oczekujemy, że konferencja będzie kolejną debatą wokół ważnych problemów naszej branży.

Patronat nad konferencją IGKM i targami TRANSEXPO zapowiedzieli: Minister Infrastruktury, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski oraz Prezydent Miasta Kielce.

W roku bieżącym dodatkową imprezą towarzyszącą konferencji i targom będzie III Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa IGKM, przeprowadzony wspólnie w targami kieleckimi na terenach targowych w dniach 17-18 września br.

Podając powyższą, wstępną informację prosimy o zarezerwowanie w kalendarzu terminu od 15 do 18 września 2009 roku, jako czasu przeznaczonego na uczestnictwo w powyższych imprezach. Prosimy również o zainteresowanie - według własnego uznania - udziałem w konferencji i targach miejscowe władze samorządowe i administracyjne.

Szczegółowe informacje dotyczące programu konferencji, harmonogramu imprez targowych, rezerwacji hoteli oraz innych spraw organizacyjnych zostaną przesłane w kolejnym komunikacie w miesiącu lipcu br.
Dla uzyskania bliższych informacji, prosimy o kontakt z Izbą tel. (0-22) 848 21 01 e-mail: igkm.gif.

W imieniu wszystkich organizatorów serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji, targach i imprezach towarzyszących.

Program Konferencji

WSPÓŁORGANIZATORZY KONFERENCJI:
targi_kielce.jpg UITPEuro.jpg wkb.png
SPONSORZY:
Voith_CO_027.gif statima.jpg


2009-03-12 14:35:13 Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta