Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

14-15.05.2009   Szkolenie na temat przekształcania zakładów budżetowych w spółki prawa handlowego

ikona

Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej uprzejmie informuje, że w dniach 14-15 maja br. (czwartek, piątek) organizuje wspólnie z MZK w Toruniu szkolenie nt:

Przekształcania zakładów budżetowych w spółki prawa handlowego.

Szkolenie przeznaczone jest dla Dyrektorów zakładów budżetowych oraz kierowników pionów ekonomicznych i pracowników obsługi prawnej tych zakładów, celem przygotowania się do obowiązku wynikającego ze zmian w projektach: ustawy o finansach publicznych oraz w ustawie wprowadzającej zmiany do niej. Zmiany te przewidują likwidację komunikacyjnych zakładów budżetowych do 31.12.2009r. lub ewentualne ich przekształcenie w spółki prawa handlowego. Obecnie działa w Polsce około 40-tu tego typu zakładów.

Pierwszą część szkolenia (w dniu 14 maja br.) przeprowadzi firma SDP Ożóg i Wspólnicy Sp. z o.o., kierowana przez byłą wiceminister finansów Panią dr Irenę Ożóg.

W tej części przewiduje się zapoznanie zebranych m.in. z takimi zagadnieniami jak:

  • Postawy prawne funkcjonowania zakładów budżetowych i spółek prawa handlowego,
  • Podstawy prawne i procedura likwidacji bądź przekształcania zakładów budżetowych w spółki, (uchwały organów Gminy, akt notarialny, rejestracja przekształcenia, okres przejściowy itp.)
  • Skutki podatkowe związane z likwidacją bądź przekształceniem zakładu budżetowego w spółkę, (sukcesja praw i obowiązków, zmiany w podatku dochodowym i podatku VAT, itp.)
  • Wybrane aspekty wzajemnego finansowania spółki oraz Gminy, (dywidendy, pożyczki, użyczenia, dopłaty, dokapitalizowanie itp.)

Druga część szkolenia (w dniu 15 maja br) poświęcona będzie omówieniu praktycznych aspektów związanych z przekształceniem zakładów budżetowych w spółki.

Szkolenie rozpocznie się w dniu 14 maja.br, w godzinie 10.00, zakończy w dniu 15.05.br, około godz. 13.00 (obiadem).
Szkolenie przeprowadzone będzie w Sali Hotelu "Mercure Helios" przy ul. Kraszewskiego 1/3 w Toruniu.

Warunkiem udziału w szkoleniu jest zgłoszenie uczestnictwa do MZK Toruń, (karta uczestnictwa do otrzymania u organizatorów) w terminie do dnia 24 kwietnia 2009r., oraz wpłacanie (jednocześnie z przesłaniem karty zgłoszenia) łącznej kwoty z tytułu uczestnictwa zgłoszonych osób na konto MPK Toruń.

Celem uzyskania dodatkowych informacji prosimy kontaktować się w z Zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych-Głównym Księgowym MZK w Toruniu Panią Aldoną Smól tel/fax (056) 655 53 39, e-mail: zakład(małpa)mzk.torun.pl

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu.2009-04-23 08:32:17 Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta