Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

21-22.05.2009   Komisja Szkolenia Zawodowego, Ustka

ikona

Wiosenne spotkanie Komisji Szkolenia poświęcone było realizacji szkoleń okresowych, kwalifikacji wstępnej i stosownej wymiany dokumentów. Podczas omawiania spraw związanych z wystawianiem nowych praw jazdy przez wydziały komunikacji zasygnalizowano bardzo istotne problemy z prawidłowym wystawianiem dokumentów. W szczególności dotyczy to daty ważności dokumentu, oraz faktu, że wielu urzędników bezprawnie pozbawia kierowców autobusów wpisu w zakresie kategorii na prowadzenie pojazdów ciężarowych. Według obowiązującego rozporządzenia, zawodowy kierowca przechodzi raz cykl szkolenia okresowego, który jest wystarczający również w zakresie przewozu rzeczy i odwrotnie.
Omawiano również planowane zmiany prawne, które są spodziewane w zakresie szkolenia. Prace te jednak biegną równolegle z tworzeniem ustawy o kierujących pojazdami i nie wejdą w życie wcześniej niż na przełomie roku. Analizowano również możliwości prowadzenia szkoleń okresowych oraz kwalifikacji wstępnej w formie e-learningu. Zapoznano się ze wstępną ofertą jednego z dostępnych już na rynku produktów tego typu.
Poruszono również problematykę egzaminów na egzaminatorów tramwajowych w kontekście najnowszych aktów prawnych.
Spotkaniu Komisji Szkolenia zawodowego towarzyszyła wizyta techniczna w słupskiej fabryce autobusów Scania.2009-05-04 13:31:39 Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta