Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

22-24.09.2010   Komisja BHP, Warszawa

ikona

W dniach 22-24 września 2010 roku odbyło się spotkanie Komisji BHP w Warszawie/Ryni. Współorganizatorem spotkania były Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie Sp. z o.o.

Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację odzieży dla kierowców i motorniczych z kolekcji firmy TELIMENA.

Przedmiotem obrad były:

  • symulator jazdy autobusem w procesie szkolenia i oceny medycznej warunków pracy kierowców,
  • zespół bezdechu sennego,
  • prezentacja obuwia roboczego PPO Strzelce Opolskie,
  • omówienie kwestii przygotowania i wyprodukowania filmu edukacyjnego w zakresie profilaktyki ppoż. i procedur gaszenia pożarów w pojazdach komunikacyjnych.

W dyskusji poruszono wiele wątków dotyczących bieżących spraw działania firm komunikacyjnych. Jednym z nich było dążenie do uporządkowania procesów i dokumentów związanych z okresowym badaniem kierowców. Kilka firm podjęło działania w celu zsynchronizowania terminów badań oraz ujednolicenia orzeczenia - zaświadczenia lekarskiego.

Zasygnalizowano również pojawienie się nowego rozporządzenia dot. promieniowania optycznego. Jak dotychczas nie są znane jednak procedury dokonywania pomiarów stanowiskowych przez odpowiednie służby.

Podczas posiedzenia komisji dokonano wyboru jej przewodniczącego. Został nim przez aklamację dotychczasowy przewodniczący - Jacek Wnuk, kierownik Działu BHP w MZA Warszawa.2010-05-07 13:25:34 Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta