Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

2.12.2011   Seminarium szkoleniowe nt. zmian w ustawie o transporcie drogowym w zakresie dotyczącym czasu pracy kierowców

ikona

Seminarium szkoleniowe nt. zmian w ustawie o transporcie drogowym w zakresie dotyczącym czasu pracy kierowców.

Informujemy, że w związku z uchwaloną przez Sejm RP w dniu 16 września 2011 roku zmianą ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw, wśród których są także przepisy o czasie pracy kierowców, wchodzącej w życie z dniem 1 stycznia 2012 roku, Izba organizuje w dniu 2 grudnia 2011 r. (piątek) w Warszawie seminarium szkoleniowe w tym zakresie.

Szkolenie adresowane jest szczególnie do pracowników zajmujących się u operatorów publicznego transportu zbiorowego (samorządowych zakładów budżetowych i spółek komunalnych) opracowywaniem rozkładów czasu pracy kierowców i motorniczych, tzw. grafików, ich realizacją oraz rozliczaniem czasu pracy tej grupy zawodowej.

Celem szkolenia jest zapoznanie się z zagadnieniami znowelizowanej ustawy o czasie pracy kierowców (dotyczy także motorniczych tramwajów) obejmującymi m.in.: nową definicję pory nocnej obejmującej okres 4 godzin pomiędzy godziną 00.00 a godziną 07.00 określonej wyłącznie do celów ustalenia czasu pracy; indywidualny rozkład czasu pracy pracownika ustalany przez pracodawcę w porozumieniu z zakładową organizacją związkową, który może przewidywać różne godziny rozpoczynania i kończenia wykonywania pracy; obowiązek pracodawcy uzyskania od kierowcy oświadczenia na piśmie o wymiarze zatrudnienia albo o niepozostawaniu w zatrudnieniu u innego pracodawcy oraz o przeciętnej tygodniowej liczbie godzin wykonywanych przewozów drogowych lub innych czynności, na innej podstawie niż stosunek pracy albo o ich niewykonywaniu.

Wykładowcą seminarium będzie Pan Łukasz Prasołek, ekspert specjalizujący się w zagadnieniach dotyczących czasu pracy kierowców w komunikacji miejskiej.

Seminarium odbędzie się w Warszawie w hotelu "Polonia Palace Hotel" przy Al. Jerozolimskich 45 (róg ul. Marszałkowskiej) w sali konferencyjnej "Grodno". Rozpoczęcie spotkania planowane jest na godz. 10.00, a zakończenie około godz. 17.00.

W przypadku zainteresowania prosimy o przesłanie - w terminie do 10 listopada - zgłoszeń uczestników (karta uczestnictwa dostępna w Izbie) na nr fax: 22 856-99-04 lub e-mail: d.rondtke@igkm.pl.

Prosimy ponadto o wcześniejsze zgłoszenie do Izby ewentualnych pytań lub problemów jakie, zdaniem Państwa, powinny być poruszone w części praktycznej szkolenia, a które nie zostały zaproponowane w programie.

Celem uzyskania dodatkowych informacji prosimy kontaktować się z Panią Dorotą Rondtke Dyrektorem Zarządzającym w IGKM tel. (22) 848 21 02, e-mail: d.rondtke@igkm.pl.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu.2011-10-21 13:15:42 Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta