Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

16.09.2013   Konferencja Techniczna IGKM, Kielce

ikona

Temat Konferencji: "Transport miejski jako element Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej"

W dniu 16 września 2013 r. Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej organizuje Konferencję Techniczną, która w bieżącym roku tematycznie nawiązuje do prowadzonych aktualnie w Ministerstwie Gospodarki prac nad Narodowym Programem Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej, w którym istotną część stanowi transport w miastach. Konferencja będzie poświęcona takim aktualnym tematom jak: poprawa efektywności energetycznej, rozwój i wykorzystanie technologii niskoemisyjnych, usprawnienie systemów prawnych i finansowych wspomagających zmianę modelu gospodarki z wykorzystaniem prac badawczo-rozwojowych, czy promocja nowych wzorców konsumpcji w branży.
Celem Konferencji będzie zapoznanie i rozpropagowanie wśród jej uczestników idei, celów i planowanych efektów płynących z rozwoju gospodarki niskoemisyjnej, w której transport jest jednym z głównych konsumentów energii, posiadając jednocześnie znaczący udział w emisji gazów cieplarnianych i innych szkodliwych substancji wprowadzanych do atmosfery.

Podczas Konferencji odbędzie się wystąpienie przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na temat kształtu i zawartości projektowanej Krajowej Polityki Miejskiej oraz na temat trybu prac nad tym dokumentem.

Materiał informacyjny dla partnerów MRR w opracowaniu projektu Krajowej Polityki Miejskiej

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączonym materiałem informacyjnym, dzięki temu możliwe będzie wcześniejsze przeanalizowanie i zdefiniowanie potrzeb oraz oczekiwań naszego środowiska komunikacji miejskiej, jak również zaprezentowanie ich w bieżącej dyskusji.

Konferencja połączona będzie z przypadającymi w bieżącym roku obchodami 80-lecia urodzin oraz 60-lecia pracy zawodowej Wojciecha Suchorzewskiego - Profesora Politechniki Warszawskiej.

Notka biograficzna:

pobierz...

Program Konferencji:

pobierz...

Konferencja Techniczna IGKM odbędzie się w sali konferencyjnej Best Western Grand Hotel w Kielcach, gdzie zakwaterowani będą uczestnicy Konferencji.

Warunkiem udziału w konferencji jest zgłoszenie uczestnictwa na karcie zgłoszenia (karta dostępna w Izbie) do Izby na numer faksu: (22) 856-99-04 lub e-mail: igkm@igkm.pl oraz dokonanie płatności za udział w terminie do dnia 26 sierpnia 2013 r.

Karta zgłoszenia oraz formularz rezerwacyjny noclegu dostępne w IGKM.

W dniach 17-19.09.2013 r. odbędą się w Kielcach XI Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, podczas których zorganizowana będzie II WYSTAWA IGKM - AUTOBUSY ZABYTKOWE pod hasłem: "Jak promować komunikację miejską wykorzystując pojazdy zabytkowe".
Na wystawie zaprezentowane zostaną autobusy Jelcz AP-21 z MPK Kraków, Jelcz 043 z KPK w Białymstoku, DAF MB200 z MPK Poznań, Chausson AH48 z MZA Warszawa, Jelcz M-11 z MPK Nowy Sącz oraz San H-01 z firmy Autosan S.A. Autobusy staną się tłem dla tematyki promocji komunikacji miejskiej. Zaplanowano szereg wydarzeń i prezentacji pokazujących różne sposoby działań promocyjnych m.in. polityka informacyjna, eventy, linie turystyczne czy edukacja młodzieży, dedykowane w szczególności menedżerom oraz pracownikom marketingu firm komunikacyjnych.

1

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji IGKM i Targach TRANSEXPO.2012-11-20 08:13:17 Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta