Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

28.02-1.03.2013   Komisja Zasobów Ludzkich i Szkolenia, Wrocław

W dniach 28 lutego - 1 marca 2013 roku we Wrocławiu odbyło się spotkanie Komisji Zasobów Ludzkich i Szkolenia IGKM. Współorganizatorem posiedzenia było Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o. o. we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyło 58 osób.
W trakcie spotkania omawiane były trzy grupy tematyczne:

  • Systemy płacowe
  • Dialog społeczny
  • Wdrożenie tzw. pakietu szkoleniowego

Gościem specjalnym spotkania był Hans-Jürgen Credé, prezes przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej DVB z Drezna, który prezentował zasady dialogu społecznego w niemieckich przedsiębiorstwach komunikacyjnych.
W trakcie spotkania odbył się również warsztat „Zasady dialogu społecznego ze stroną społeczną” przeprowadzony przez certyfikowanego mediatora – Grzegorza Skrzypczaka.
Niestety w spotkaniu – mimo wcześniejszej zapowiedzi – nie wzięli udziału przedstawiciele Ministerstwa Transportu. Podczas omawiania wdrożenia tzw. pakietu szkoleniowego wyłoniło się bardzo wiele wątpliwości i problemów formalno-prawnych związanych z uzyskiwaniem uprawnień do prowadzenia pojazdów. Największe problemy związane są ze szkoleniem i egzaminowaniem kandydatów na motorniczych, gdyż dotychczas funkcjonujący system uległ radykalnym zmianom. Uzgodniono, ze ten obszar pozostanie przedmiotem wzmożonej współpracy pomiędzy poszczególnymi operatorami.
Na spotkaniu obecny przewodniczący Komisji Stefan Szczypuła otrzymał z rąk Prezesa Izby złoty Medal IGKM Za Wieloletnią Pracę dla Komunikacji Miejskiej. Stefan Szczupuła jest kierownikiem Ośrodka Szkolenia MPK S.A. w Krakowie z 45-letnim stażem pracy i jednym z najdłużej aktywnych członków Komisji.2012-12-12 14:53:33 Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta