Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

22-23.10.2014   Komisja Torowa IGKM, Częstochowa

ikona

Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej informuje o kolejnym posiedzeniu Komisji Torowej IGKM, które odbędzie się w dniach 22-23 października 2014 roku w Częstochowie. Współorganizatorem spotkania jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie Sp. z o.o.

Miejscem zakwaterowania uczestników Komisji będzie Hotel MERCURE CZĘSTOCHOWA CENTRUM w Częstochowie.

Rozpoczęcie obrad w sali konferencyjnej Hotelu MERCURE, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki o godz. 10:00 w dniu 22.10.2014 r., a przewidywane zakończenie posiedzenia w dniu następnym około godziny 14:00.

Temat przewodni Komisji:
Skutki użytkowania nowych typów tramwajów dla torowisk i otoczenia

W czasie obrad Komisji zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • Rozwój komunikacji miejskiej w Częstochowie;
  • Stanowisko Izby w sprawie propozycji Departamentu Dróg i Autostrad w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju dot. nowelizacji rozporządzenia MTiGM z dnia 2 marca 1999 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. 1999 nr 43 poz. 430)
  • Panel dyskusyjny pt. "Skutki użytkowania nowych typów tramwajów dla infrastruktury torowej i otoczenia" (zużycie szyn, hałas, piasecznice);
  • Doświadczenia z eksploatacji nowej trasy tramwajowej na Błeszno w Częstochowie;
  • Wpływ eksploatacji tramwajów niskopodłogowych na stan techniczny torów
  • Oferta firmy voestalpine Polska Sp. z o.o. - dostawcy szyn i kształtowników szynowych do projektów tramwajowych i rozjazdów.
  • Nowoczesne rozwiązania techniczne w torowiskach

Podczas obrad planujemy wybór Przewodniczącego Komisji IGKM na nową kadencję.

Dodatkowych informacji udziela Marcin Zawadka, tel. 22 848-21-02, e-mail: m.zawadka@igkm.pl2013-11-26 10:50:20 Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta