Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

27-28.04.2015   Konferencja "Inteligentny transport publiczny"

Zorientowane na klienta zarządzanie komunikacją miejską z wykorzystaniem nowych źródeł danych
W dniach 27-28 kwietnia Bank Światowy, Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, Międzynarodowa Unia Transportu Publicznego (UITP) i Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zorganizują w Warszawie konferencję pod nazwą "Inteligentny transport publiczny. Zorientowane na klienta zarządzanie komunikacją miejską z wykorzystaniem nowych źródeł danych".
Celem konferencji będzie omówienie najnowszych trendów w zakresie wykorzystywania coraz szerszych zasobów dostępnych danych, w tym danych z inteligentnych systemów transportowych, do efektywnego kształtowania sieci transportowych.
Konferencja będzie składała się z czterech sesji:

  • wprowadzającej, na której przedstawiciele Komisji Europejskiej i MIR przedstawią rolę inteligentnego transportu publicznego w polityce transportowej UE i Polski;
  • Monitoring i zbieranie danych, w której omówione zostaną różne źródła danych o zachowaniach i preferencjach pasażerów, począwszy od klasycznych, regularnych badań, a skończywszy na odpowiednim projektowaniu systemów ITS;
  • Planowanie sieci transportowych i informacja pasażerska, poruszającej tematy zastosowania danych z systemów kart miejskich oraz narzędzi Business Intelligence do kształtowania sieci komunikacyjnych, a także wykorzystania koncepcji Open Data do kreowania innowacyjnej informacji;
  • Rozliczanie i sprzedaż biletów, skupiającej się na kwestii rozliczania ofert zintegrowanych oraz budowie taktyki sprzedaży biletów w kanałach mobilnych.

Dzięki współpracy UITP zaproszeni goście reprezentować będą wiodących organizatorów transportu z całej Europy - w szczególności Wielkiej Brytanii, Polski i krajów skandynawskich.
Konferencja rozpocznie się dnia 27 kwietnia o godzinie 12:00, zaś zakończy 28 kwietnia o godzinie 13:30. Udział w konferencji będzie bezpłatny, zaś liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne polsko-angielskie oraz wyżywienie podczas konferencji.

Zaproszenie
Agenda
Formularz zgłoszeniowy2015-03-06 10:38:25 Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta