Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

16-17.11.2005   Wspólne posiedzenie Komisji Zasilania i Komisji Taboru Tramwajowego, Poznań

ikona
zdjecie

W dniach 16 - 17 listopada 2005 roku w Poznaniu odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Zasilania i Komisji Taboru Tramwajowego IGKM., zorganizowane wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Poznaniu Sp. z o.o. W spotkaniu wzięło udział ok. 110 osób.

Tematem wiodącym obu połączonych Komisji były zagadnienia związane z rekuperacją energii elektrycznej w czasie hamowania tramwaju i oddziaływanie tego procesu na układy zasilania sieci trakcyjnej i elementy taboru tramwajowego.

Referat wprowadzający pt. "Rekuperacja w aspekcie oszczędności zużycia energii elektrycznej oraz jej oddziaływanie na układy zasilania sieci trakcyjnej" - wygłosił prof. Adam Szeląg z Politechniki Warszawskiej.
W trakcie obrad w pierwszym dniu zabrało głos w dyskusji wielu przedstawicieli firm komunikacyjnych, a swe stanowisko w ramach głównego tematu obrad zaprezentowały firmy produkujące podzespoły i wyposażenie dla taboru tramwajowego oraz energetyki trakcyjnej m.in.: ZEP ENIKA, firma ABB Sp. z o.o. oraz ELESTER PKP Sp. z o.o. (wszystkie z Łodzi).

Drugi dzień obrad przeprowadzony był oddzielnie dla każdej z komisji, które obradowały w oddzielnych zespołach na dwóch różnych salach i gdzie przedstawiono prezentacje następujących firm.

KOMISJA TABORU TRAMWAJOWEGO
- Firma L.GEISMAR S.A. Ste.Des Ancien Ets - Colmar- "Oferta firmy GEISMAR dla firm tramwajowych".
- SKODA TRANSPORTATION s.r.o. - Czech Republic - "Tramwaje Skoda dla polskich miast".
- MS-System - Czech Republic - Nowości Systemu MS na rok 2006, w tym:
-- Radiowy odczyt danych rejestratora zdarzeń,
-- Nowa wersja sterowania zwrotnic TMPKM CTM-Elektroline.

KOMISJA ZASILANIA
- JM TRONIC - Warszawa - "Nowoczesna rozdzielnica SN typu UniCell przystosowana do potrzeb trakcyjnych".
- GE Power Controls Sp. z o.o. - Bielsko Biała - "Nowe pole zasilacza trakcyjnego z wyłącznikiem szybkim na wózku z napędem elektrycznym".
- Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. - Katowice - "Napęd hydrauliczny zwrotnic tramwajowych".
- ELPRO Bahnstrom Anlagen GmbH - Berlin - "Pole zasilacza sieciowego z elektronicznym przełącznikiem szybkim typu SSM firmy Elpro Bahnstrom Anlagen GmbH".
- Backer OBR Sp. z o.o. - Pyrzyce. Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta