Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

3.03.2006   Szkolenie - wcześniejsze emerytury

zdjecie

Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej w dniu 3 marca br. (piątek) zorganizowała szkolenie na temat: Nabywania wcześniejszych uprawnień emerytalnych przez kierowców autobusów o liczbie miejsc powyżej 15 miejsc, trolejbusów i motorniczych tramwajów wg stanu prawnego obowiązującego od 1.01.1999r.

Potrzebę zorganizowania szkolenia o takiej tematyce zgłaszało nam w ostatnim okresie wielu operatorów, zwracając się do nas z licznymi zapytaniami i wątpliwościami co do zasad przechodzenia na wcześniejsze emerytury w/w grup pracowników, oczekując wyjaśnień i interpretacji przepisów w tym zakresie. Ponieważ zagadnienia te wydają się być istotne dla wszystkich przedsiębiorstw komunikacji miejskiej, postanowiliśmy zorganizować spotkanie z pracownikiem resortu odpowiedzialnego za wprowadzenie i interpretację tych przepisów.

Szkolenia poprowadziła, specjalizująca się w tych zagadnieniach - Pani Krystyna Petlik z Departamentu Ubezpieczeń Społecznych w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, która przedstawiła przepisy obowiązujące w tym względzie, a następnie podczas dyskusji (pytań i odpowiedzi) wyjaśniła wątpliwości w zakresie tej tematyki. Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta