Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby

28.03.2006   Zespół ds. standaryzacji elektronicznej karty miejskiej.

W dniu 28 marca odbyło się w Warszawie, kolejne spotkanie zespołu ds. standaryzacji elektronicznej karty miejskiej, poświęcone tym razem przeglądowi ofert producentów oferujących na polskim rynku tego typu produkty, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości integracji różnych systemów kart miejskich, stosowanych w komunikacji miejskiej, a także perspektyw ich rozwoju.
Pierwsze spotkanie zespołu odbyło się 26 października 2005 roku, kiedy to przedstawiciel Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji omówił zagadnienia techniczne oraz przepisy, a także trendy światowe i zasady bezpieczeństwa w zakresie stosowania, standaryzacji i integracji karty miejskiej. Przedstawiciele poszczególnych miast, gdzie wprowadzono już systemy karty elektronicznej, dokonali charakterystyki zastosowanych u siebie rozwiązań.
Zebrani na spotkaniu w dniu 28 marca zgodzili się z potrzebą kontynuacji prac zespołu, co będzie realizowane przez Izbę m.in. na Seminarium Technicznym jakie zostanie zorganizowane podczas V Targów TRANSEXPO w Kielcach w dniach 4-6.10.2006r.
Na w/w drugim spotkaniu uczestniczyło 20 osób, w tym reprezentacje n/w producentów:

- PHILIPS POLSKA Sp. z o.o. Warszawa,
- MENNICA POLSKA S.A. Warszawa,
- PZI TARAN Sp. z o.o. Mielec,
- EMAX S.A. Gdańsk,
- SYNTAX Sp. z o.o. Warszawa,
- TEMCO GmbH (CALYPSO) Słubice,
- EMAR s.j. Kopytów,
- PIXEL Sp. z o.o. Osielsko k/Bydgoszczy.

Ocena

+ -
-10


2006-04-04 11:54:19 Zobacz/wyślij komentarze (0)koperta