Uwaga! Korzystając z portalu IGKM akceptujesz politykę prywatności i plików cookie Izby
pl

Historia wydarzeń

13.06.2017   II Warsztaty Dobre Praktyki E-bus pt. "Rola i miejsce autobusu elektrycznego w systemie transportowym miast" 

W dniu 13 czerwca 2017 r. w Zielonej Górze odbyły się drugie warsztaty Dobre praktyki E-bus pt. Rola i miejsce autobusu elektrycznego w systemie transportowym miast. Gospodarzem warsztatów było Miasto Zielona Góra a organizatorami Polski Funduszu Rozwoju i Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej - jako patron merytoryczny. W warsztatach wzięło łącznie udział ponad 90 osób reprezentujących 66 podmiotów, w tym w większości samorządowców, operatorów i organizatorów komunikacji miejskiej. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele świata nauki oraz producenci taboru, akumulatorów, ładowarek i innych elementów osprzętu.
W trakcie warsztatów wygłoszono następujące referaty:
Rola i miejsce autobusu elektrycznego w systemach transportowych miast - Marcin Gromadzki PTC
Przykłady wdraż...

Więcej»

8-9.06.2017   Komisja Torowa IGKM, Szczecin 

W dniach 8-9 czerwca 2017 r. w Szczecinie odbyło się posiedzenie Komisji Torowej IGKM, w którym uczestniczyło ponad 90 osób z 34 firm. Współorganizatorem i Gospodarzem obrad Komisji była Spółka Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o.
W czasie obrad wygłoszono następujące referaty:

"Modernizacja sieci torowej w Szczecinie - Zajezdnia Tramwajowa "POGODNO" - Krystyna Gawrońska, Tramwaje Szczecińskie Sp. z o.o.
Prezentacja inwestycji - ZUE
Automatyczny System Zarządzania Zajezdnią - Projekt "Zajezdnia POGODNA" - Kazimierz Liver, WASKO
Wyświetlacz czasu oczekiwania dla pojazdów komunikacji zbiorowej - CYFRA ITS
Doświadczenia z instalacji pilotażowej dla ruchu tramwajowego - Kazimierz Liver, WASKO
Prezentacja Tramwaje Szczecińskie - Szczeciński Szybki Tramwaj
...

Więcej»

1-2.06.2017   Komisja Ruchu i Systemów Elektronicznych IGKM, Inowrocław 

W dniach 01-02 czerwca 2017 r. w Inowrocławiu odbyło się posiedzenie Komisji Ruchu i Systemów Elektronicznych IGKM, w którym uczestniczyło 80 osób. Współorganizatorem spotkania było Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o.

Podczas Komisji zostały wygłoszone następujące referaty:

Blok I. Przegląd aktualnych rozwiązań drogowych i ruchowych promujących komunikację miejską
Aktualne tendencje w zakresie infrastruktury transportu publicznego - Marek Bauer, Politechnika Krakowska
Nowe doświadczenia w Poznaniu - Krzysztof Dostatni, MPK Poznań
Rozwiązania infrastrukturalne w średnich i małych ośrodkach - Marcin Gromadzki, PTC Gdynia

...

Więcej»

25-26.05.2017   Komisja Zasobów Ludzkich i Szkoleń IGKM, Warszawa  

W dniach 25-26 maja 2017 roku w Warszawie odbyło się spotkanie Komisji Zasobów Ludzkich i Szkoleń IGKM. Współorganizatorem spotkania były Tramwaje Warszawskie Sp. z o. o.
Tematami przewodnimi pierwszego dnia obrad Komisji były problematyka rekrutacji, wspierania adaptacji zawodowej oraz utrzymania pracowników w przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej. Drugi dzień poświęcono praktycznym aspektom szkoleń, w tym zapoznaniu się z symulatorem jazdy tramwajem.
W plenarnej części obrad wygłoszono następujące prezentacje:
Rekrutacja zewnętrzna, przetarg na szkolenie, umowa szkoleniowa – Sławomir Worach, MPK Łódź
Organizacja kursów nauki jazdy – Dorota Minorczyk, Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.
Pozyskiwanie kierowców z rynków zewnętrznych – Monika Piątek, Polsko-Ukraiń...

Więcej»

25-26.05.2017   Komisja Zasilania IGKM, Kobylnica k/Poznań  

W dniach 25-26 maja 2017 roku w Kobylnicy odbyło się posiedzenie Komisji Zasilania IGKM, w którym uczestniczyło ponad 140 osób z 49 firm. Współorganizatorem Komisji było Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. Posiedzenie odbyło się pod hasłem: "Elektroenergetyka trakcyjna - Codzienna eksploatacja, nowe trendy i kierunki rozwoju. Sukcesy i zagrożenia".

W czasie obrad wygłoszono następujące referaty:
"Nowe podejście do automatyki podstacji trakcyjnej" - Arkadiusz Kamiński, Elester PKP

"Rozwiązania układów zasilania trakcji stosowane w Polsce" - prof. Adam Szeląg, Politechnika Warszawska

Książka "Sieci trakcyjne" - prezentacja współautora - Emil Onderka

...

Więcej»

11-12.05.2017   Komisja Zarządów Transportu IGKM, Sopot 

W dniach 11-12 maja 2017r. w Sopocie odbyło się posiedzenie Komisji Zarządów Transportu IGKM, w którym uczestniczyły 43 osoby. Współorganizatorem spotkania był Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem: "Aktualne problemy organizacji transportu miejskiego"

Podczas Komisji zostały wygłoszone następujące referaty:
Blok I - Aktualne problemy organizacji i integracji transportu miejskiego
Aktualne problemy organizacji i integracji transportu miejskiego w świetle doświadczeń ZKM w Gdyni i MZKZG (prof. Olgierd Wyszomirski, Uniwersytet Gdański, ZKM w Gdyni; dr Hubert Kołodziejski, MZKZG)
Blok II - Wyzwania dla organizatorów transportu miejskiego związane z eksploatacją pojazdów elektrycznych
*...

Więcej»

4-5.04.2017   Komisja Promocji Komunikacji Miejskiej IGKM, Wrocław  

W dniach 4-5 kwietnia 2017 roku we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Komisji Promocji Komunikacji Miejskiej IGKM, w którym uczestniczyło ponad 100 osób z 45 firm. Współorganizatorem Komisji była firma Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu Sp. z o.o. Posiedzenie odbyło się pod hasłem: "Komunikacja miejska 2020".

Wykład wprowadzający uczestników Komisji w obecne trendy i możliwe kierunki rozwoju działań marketingowych wygłosili: Jakub Kaliciński i Bartłomiej Narzelski z agencji strategiczno-kreatywnej Kalicińscy.com. Po wykładzie merytorycznym odbyła się pierwsza część warsztatów. Zadaniem poszczególnych zespołów, które składały się średnio z 4-5 osób było wypełnienie "mapy kontekstów". Mapa kontekstów, odnoszących się rzecz jasna do komunikacji miejskiej składała się z sied...

Więcej»

23-25.03.2017   XVI Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Prezesa IGKM, Konin 

XVI Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej odbyły w dniach 23-25.03 br. w Koninie.
Organizatorzy: Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej oraz Miejski Zakład Komunikacji w Koninie gościli w tej edycji mistrzostw 12 drużyn z całej Polski.
Zwycięzcą XVI Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej po raz siódmy w historii rozgrywek została drużyna MZK Konin. W finale drużyna z Konina, pokonała drużynę MPK Lublin 6:1. (6:1.) Wcześniej w meczu o 3 miejsce drużyna MPK Kraków pokonała zespół MPK w Poznaniu 5:1. (5:1.)
Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację turnieju rozegranego w Koninie.

|| Miejsce || Drużyna || || I || MZK Konin || || II || MPK - Lublin Sp. z o.o. || || III ||

Więcej»